Eng | Cz | Rus

   
   
   
           

Giulietta Capuleti

Mladá zamilovaná žena jménem Julie Kapuletová (Juliet of Capuleti) je světoznámým synonymem bezvýhradné lásky. Byla to však smutná a nešťastná dívka anebo statečná a odhodlaná žena, jež byla schopna čelit svému osudu a činit závažná a konečná rozhodnutí? Její parfémy by nám mohly pomoct odhalit skutečný charakter Julie. Návrhu takových parfémů se ujala Mara de Guidi z Verony. Hrdinka Shakespeareovy nejslavnější tragédie, Romeo a Julie, se znovu narodila jako výjimečná vůně.

Mara de Guidi vytvořila na základě Shakespeareova dramatu a jeho různých interpretací seznam ingrediencí tohoto parfému. Cítila, že by měla zkusit nalézt parfuméra, který by byl schopen zachovat klasický charakter parfému. Parfuméra, který by vytvořil ze starých tradičních materiálů, jako jsou růže a fialky, koření a dřevo, vytvořil nový parfém prostý moderních či módních vlivů. Chtěla vytvořit archivní parfém, vůni, jež by odrážela skutečnou italskou historii.
První vůně Soul Drops vznikla v roce 2011. Soul Drops představuje Julii. Je to esence její duše zachycená uvnitř flakónu. Soul Drops oslavuje intimitu a nejniternější pocity, je vzácná a bohatá jako svět pocitů silné, a přesto tak jemné dívky Julie. Starobylé květiny a tajemné ingredience jsou obsaženy v pěti písmenech, jež osvětlují skrytou duši Shakespeareovy hrdinky, silné a vášnivé ženy. Z této dvojí skutečné duše vznikla nová vůně. Vůně, jež hovoří v symbolech, téměř étericky, ale jež si je plně vědoma své pozemskosti.

Ballo in Maschera - maškarní bál. V nejslavnější love story světa, Shakespeareově Romeu a Julii popsal tento úžasný dramatik kouzelnou scénu: Jejich oči se poprvé setkaly na maškarním bálu. Byla to láska na první pohled. Osudové setkání a láska, která se snaží překonat nenávist znepřátelených rodů. Bugia Bianca je výraz téměř jistě převzatý z anglického "white lie" (nevinná lež), verbální zobrazení drobné lži, jež přichází oděna v bílém a tvrdí, že účel světí prostředky. V Shakespeareově světě Romea a Julie je to možná scéna ze čtvrtého dějství, ve které Julie před svým otcem předstírá, že je již poslušná a souhlasí se sňatkem s Paridem. Pro svou touhu požádat Boha o odpuštění je ponechána o samotě a vypije osudný uspávací nápoj.

"Ritorno Amaro" - hořký návrat. V Shakespeareově světě Romea a Julie tento výraz může představovat například Romeův návrat do Verony, kdy pospíchá k hrobce údajně mrtvé Julie. Anebo možná je to scéna Juliina probuzení, kdy spatří vedle sebe ležet Romeovo mrtvé tělo. Tento tragický a nesmyslný konec lásky nám však ponechává jiskřičku naděje, kdy se znesvářené rodiny konečně usmíří, avšak za tuto vysokou cenu.

Dílo končí slovy: "Svět nezná pověsti tak truchlivé, nad onu Romea a Julie."

 

 

Úvod

Koncept

Značky

Novinky

Kontakt

Facebook

Media

        Máme otevřeno:

7 dní v týdnu od 10.00 do 22.00 hod.

                     Adresa:

              Václavské náměstí 45, Praha 1,

    Stanice metra: "Muzeum" a "Můstek"

              Tel.: +420 605 222 549
                           +420 725 822 267

 

 

 
 
 
      © 2014 Royal Perfumery Prague s.r.o.