Eng | Cz | Rus

   
   
   
           

Caron

Objevit tajný šarm parfému Caron prostřednictvím studia jeho stoleté historie znamená vstoupit to tajemného světa této vůně. Na pozadí tvorby každé vůně je fascinující příběh a symbolické názvy vůní často evokují určité události ze světa luxusu.  

Láska… věčný zdroj inspirace.

V roce 1904 se díky géniu Ernesta Daltroffa značka Caron etablovala do světa luxusní parfumérie a otevřela dveře svého prvního obchodu na adrese 10 rue de la Paix, Paříž.  

Ernestova láska ke kolegyni Félicii měla neustálý a významný vliv na jeho tvorbu. Společně tito dva vytvořili silný koncept vůní, jako je “N’Aimez que Moi” z roku 1916, “Tabac Blond” z roku 1919, “Fleurs de Rocaille” z roku 1933 či legendární “Pour Un Homme” z roku 1934. 

Rovněž rozvinuli výrobní proces pro “Poudre Libre”, který patří mezi nejluxusnější parfémy i v moderní době. Tento proces je však výrobním tajemstvím.

Věrnost svým zakladatelům, jež je neustále dodržována.

Jako avandgardní značka v harmonii s uměním a módou inspirovaná rysy 20. století, byla značka Caron schopna přizpůsobit se význačným změnám životního stylu, a přesto zůstala věrna své tradici. 

V roce 1998 ji převzal Patrick Alès. Tito dva muži však sdílejí tutéž lásku: lásku k růžím. Zatímc Ernest Daltroff holdoval růžím ve svých směsích, Patrick Alès vybudoval jednu z nejluxusnějších růžových zahrad v údolí Loiry. 

Patricka následně nahradil Romain Alès, který pokračoval v tradici plnění parfémových lahviček z nádherných křišťálových fontán. Parfém se stáčí z drobných bronzových kohoutků do lahviček různých velikostí ozdobených tradiční zlatou nitkou. 

Typické fontány jsou ústředním bodem všech pařířských butiků značky Caron na Avenue Montaigne, Faubourg Saint Honoré, Bon Marché a Boulevard Saint Germain. Lze je rovněž spatřit v luxusních koutcích v obchodech v Londýně, New Yorku, Tokiu Moskvě a dokonce i v Dubaji.

 

 

 

Úvod

Koncept

Značky

Novinky

Kontakt

Facebook

Media

        Máme otevřeno:

7 dní v týdnu od 10.00 do 22.00 hod.

                     Adresa:

              Václavské náměstí 45, Praha 1,

    Stanice metra: "Muzeum" a "Můstek"

              Tel.: +420 605 222 549
                           +420 725 822 267

 

 

 
 
 
      © 2014 Royal Perfumery Prague s.r.o.    Google+