Eng | Cz | Rus

   
   
   
           

Floris

Umění vytvářet úžasné vůně má značka Floris v krvi.

Přibližně před 3 stoletími vytvořil Juan Famenia Floris svou první vůni a recept na ni si zaznamenal do velké knihy vázané v kůži. Pro své význačné zákazníky dále vytvářel jedinečné směsi a recept na každou novou vůni si pečlivě ručně zapsal. Po tři staletí byly tyto záznamy společně s mnoha dalšími, které následovaly, pečlivě uschovány v trezorech na adrese 89 Jermyn Street a byly z generace na generaci předávány v rámci rodiny. Poskytovaly inspiraci k jedinečným vůním značky Floris, jež se dnes vyrábějí.
S pomocí znalostí a zkušeností předávaných v rodině po staletí nyní osmá a devátá generace majitelů značky pyšně pokračuje v rodinném díle a vytváří exkluzivní parfémy pro stylové generace, které obstojí i ve zkoušce času.

Floris je londýnskou parfumérií, jež je v provozu od roku 1730. Nyní ji provozují potomci jejích zakladatelů. Značku založil Juan Famenius Floris se svou ženou Elizabeth. Ze svého obchodu na adrese 89 Jermyn Street Floris prodával kromě parfémů i kadeřnické a holicí prostředky. V roce 1820 firma obdržela královské povolení jako výrobce hřebenů. Klientela firmy Floris zahrnovala členy královské rodiny, různé historické i jiné osobnosti, např. Florence Nightengaleovou, Winstona Churchilla, výzkumníka Sira Ranulpha Fiennese či herečku Marilyn Monroe.

V roce 1878 Mary Anne (Florisová) Bodenhamová a její manžel James převzali firmu od bratra Mary Anne, Josepha Florise. Potomci obou rodin dodnes tuto firmu řídí. Výroba a prodej byly až do roku 1989 soustředěny na téže adrese, tj. 89 Jermyn Street. V tomto roce však firma otevřela továrnu v Devonu. V Jermyn Street od té doby sídlí jen centrála firmy a hlavní obchod.

Značka Floris v současnosti nabízí vůně ve čtyřech kolekcích: pánské vůně, dámské vůně, řadu Classic a řadu Private. Kromě parfémů firma rovněž nabízí produkty k péči o tělo.

V roce 2010 značka Floris oslavila své 280. výročí a jako připomínku tohoto výročí vydala limitovanou řadu parfémů 280.

 

 

Úvod

Koncept

Značky

Novinky

Kontakt

Facebook

Media

        Máme otevřeno:

7 dní v týdnu od 10.00 do 22.00 hod.

                     Adresa:

              Václavské náměstí 45, Praha 1,

    Stanice metra: "Muzeum" a "Můstek"

              Tel.: +420 605 222 549
                           +420 725 822 267

 

 

 
 
 
      © 2014 Royal Perfumery Prague s.r.o.